Odpowiednio dobrane wkładki ortopedyczne jako maksymalna poprawa komfortu chodzenia

To zdecydowanie jeden z najprostszych i jednocześnie najlepszych sposobów na to, by zapewnić sobie ogromny komfort chodzenia. W wielu płaszczyznach. Generalnie rolą wkładek jest odpowiednie ustawienie stóp w obuwiu, co też zwiększa wygodę chodzenia, odciąża stopę oraz odpowiada za zmniejszenie zmęczenia nóg. Dzieje się tak, ponieważ mamy do czynienia z mniejszym zmęczeniem nóg. Aby cieszyć się w pełni komfortem chodzenia, warto zainwestować we wkładki. A w jaki sposób wybrać te, które będą najlepiej odpowiadać naszym indywidualnym potrzebom?

 

Pierwszy krok – badanie

 

Trzeba skorzystać z badania podoskopowego. Co ciekawe, wcale nie trzeba wybierać się bezpośrednio do podologa, ponieważ bardzo wiele sklepów sprzedających wkładki i sprzęt rehabilitacyjny, dysponuje podoskopem na swoim wyposażeniu. Procedura badania jest niezwykle prosta. Jedyne co trzeba robić, to stanąć na specjalnej podświetlonej płycie. Umożliwia ona podgląd wszystkich miejsc, które stykają stopę z podłożem. Widać też rozkład obciążeń na poszczególne partie stopy. Jeśli chodzi o wykrywanie wad, przy nieznacznych będzie można swobodnie skorzystać z wkładek dostępnych w formie standardowej. Jeśli natomiast mamy do czynienia z bardziej zaawansowanymi większymi wadami, wówczas niezbędne będzie wykonanie wkładek na indywidualne zamówienie. Jednocześnie należy pamiętać, że przy większych wadach, nawet jeśli musimy nieco poczekać na realizację, a także wydać nieco więcej niż wymagałby tego zakup wkładki standardowej, i tak warto. ustąpią wszelkie bólowe dolegliwości i dzięki temu, będziemy w stanie naprawdę szybko odczuć znaczącą poprawę.

wkładki ortopedyczne

Co naprawiają wkładki?

 

Są one odpowiedzialne za korekcję układu kości w kończynach dolnych. Ważne – nie mają wpływu na układ mięśniowo – więzadłowy, odpowiedzialny za ich podpieranie. W związku z tym, zarówno korekta wad samej stopy, jak i też korekta bardziej zaawansowanych wad postawy, będzie głównie możliwa u grupy wiekowej do ok 15 roku życia. Gdy badanie i korekta są wykonywane w okresie kształtowania i rozrostu kości, można swobodnie zapobiec koślawości oraz szpotawości kolan. A także, różnego rodzaju skrzywieniom kręgosłupa.

Czy ich używanie jest zawsze widoczne?

 

Na szczęście, nie. Wkładki ortopedyczne są wykonywane bardzo subtelnie, jednocześnie z najwyższą dbałością o to, by nie ingerowały za bardzo w wygląd stopy w konkretnym obuwiu. Oczywiście nie każdy rodzaj wkładki umożliwi nam swobodne chodzenie w każdych butach bez wyjątku. Ale jednak mając na uwadze komfort i przede wszystkim odciążenie stopy, naprawdę można się przyzwyczaić – w niektórych przypadkach, do zawężonego wyboru dostępnego obuwia.

 

Gdzie kupować?

 

Poza wspomnianymi wcześniej gabinetami podologicznymi jak Foot-Med i sklepami z akcesoriami do szeroko rozumianej rehabilitacji, można skorzystać ze sklepów internetowych, które specjalizując w realizacji takich właśnie pomocy ortopedycznych, dzięki temu, będzie możliwe zupełnie bezproblemowe zaopatrzenie się w idealną, odpowiadającą najbardziej naszym potrzebom wkładkę. Na zdrowiu stóp nie powinniśmy nigdy oszczędzać, bo ich zdrowie, tak samo zresztą jak całych kończyn dolnych, warunkuje przecież w ogromnym stopniu jakość naszej codzienności – poruszania się, załatwiania wielu ważnych spraw.